Atrakcje Międzywodzia – co warto zwiedzić

Wiele osób myśląc o wypoczynku nad morzem stwierdza, że przede wszystkim interesuje ich spokojne miejsce noclegowe. Dzisiaj bez problemu można się poruszać pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, a nie w każdej można znaleźć ciszę i spokój. Na pewno jednak takie możliwości daje Międzywodzie (szczegółowe informacje – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,miedzywodzie,0.html), przepiękna miejscowość położona nad samym morzem. Większość osób przyjeżdża nad morze z myślą o długich pobytach na plaży, w Międzywodziu zaś na pewno nie będzie to problemem. Duża, przepiękna piaszczysta plaża zapewnia możliwość bezproblemowego odpoczynku nad brzegiem morza. Jeżeli ktoś woli nad wodą spędzać czas znacznie bardziej aktywnie, bez problemu znajdzie dla siebie możliwość uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Baza noclegowa tej miejscowości to wiele możliwość wyszukania noclegów bardzo blisko plaży, dzięki czemu wystarczy kilkanaście minut spacerkiem, aby się na niej znaleźć. Jeżeli jednak pogoda nie dopisuje lub po prostu znużyło siedzenie na plaży, zawsze można skorzystać z możliwości zwiedzenia pobliskich atrakcji.

Międzywodzie leży prawie na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Jest on miejscem życia wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt, warto więc skorzystać z okazji jego zwiedzenia. Nieopodal Międzywodzia znaleźć można także Jezioro Martwa Dziwna. Jest tam wyjątkowo spokojnie, jedynymi hałasami są okrzyki wydawane przez dzikie ptactwo, mieszkające tam na co dzień. Miejsce pozwalające się wyciszyć i zrelaksować, polecane dla wszystkich. W okolicach Międzywodzia można jednak spędzać czas także bardziej aktywnie. Przystań jachtowa przy Zatoce Kamieńskiej umożliwia podziwianie cumujących tam jachtów, ale także możliwość wynajmu niektórych i spróbowanie swoich sił jako żeglarz na specjalnie wyznaczonej trasie. Dzieci warto zabrać do Parku Miniatur i Kolejek, który zlokalizowany jest w znajdującym się w bliskiej odległości Dziwnowie. Niesamowite, wykonane w sali 1:10 modele kolejek jak również wielu nadmorskich budynków to możliwość zapoznania się z nimi i świetna zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>