Atrakcje w Zamościu

Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu na to, gdzie w tym roku spędzisz wakacje, to przemyśl kwestię odwiedzenia wschodniej ściany Polski. Jednym z najbardziej znanych miast w tym regionie jest Zamość. Wizytę w Zamościu warto rozpocząć od odwiedzin w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Znajduje się ono w samym centrum miasta, tuż przy zabytkowym rynku. W punkcie tym, możesz zasięgnąć informacji o najważniejszych zabytkach, najciekawszych wydarzeniach kulturalnych, a także będziesz mieć okazję, by zapoznać się z miejscową bazą noclegową (ciekawe noclegi znajdziesz w meteorze). W Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej możesz również zakupić Zamojską Kartę Turystyczną. Jest to bardzo ciekawa oferta skierowana do turystów przyjeżdżających do miasta. Uprawnia ona między innymi do zwiedzania Muzeum Zamojskiego, Muzeum Fortyfikacji, Trasy Podziemnej czy Tarasu Widokowego. Posiadając Zamojską Kartę Turystyczną możesz również liczyć na wiele atrakcyjnych zniżek w lokalnych punktach gastronomicznych oraz w wybranych hotelach i innych miejscach noclegowych. Koszt karty w przypadku osoby dorosłej to czterdzieści złotych, zaś osoba uprawniona do ulgi może zakupić kartę za trzydzieści złotych.

W samym centrum Zamościa znajduje się przepiękny zabytkowy rynek, w centrum którego stoi ratusz miejski. Swój obecny wygląd ratusz zyskał po gruntownej przebudowie, która została przeprowadzona w połowie osiemnastego wieku. To właśnie wówczas powstały monumentalne schody prowadzące do wnętrza budynku, a jego fasada została wykończona wieżą górującą nad miastem na wysokość pięćdziesięciu dwóch metrów. W sezonie turystycznym jest z niej grany hejnał, jednak co ciekawe, trębacz trąbi jedynie na trzy strony świata. Według legendy, Jan Zamojski podczas zagrożenia oblężeniem miasta, wysłał poselstwo do Krakowa z prośbą o wojskowe wsparcie, jednak pomocy się nie doczekał. Zakazał więc grać hejnał, który wówczas był znakiem ostrzegawczym w stronę Krakowa.

Jeżeli chcesz wybrać się na wakacje do Zamościa (ciekawe informacje znajdziesz na facebooku), to koniecznie wcześniej zarezerwuj nocleg. Najprościej będzie ci to zrobić przez internet. Jeżeli w oknie wyszukiwarki internetowej wpiszesz frazę “noclegi Zamość” to pojawi ci się długa lista obiektów świadczących usługi hotelowe. Do wyboru będziesz mieć między innymi tanie schroniska młodzieżowe i kwatery prywatne oraz luksusowe hotele. Na który wariant noclegu się zdecydujesz, to będzie zależało tylko i wyłącznie od twoich osobistych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>