Atrakcyjne okolice Rytra

Rytro to przepiękna miejscowość w województwie małopolskim, która przyciąga turystów ze względu na urokliwe górskie krajobrazy oraz wyjątkowe zabytki. Co szczególnie warto zobaczyć w Rytrze i jego okolicach?

Przede wszystkim Rytro to doskonała baza wypadowa w góry, zwłaszcza w Pasmo Radziejowej oraz Pasmo Jaworzyny Krynickiej. Z miejscowości tej można udać się między innymi szlakiem czerwonym na Wielki Rogacz oraz Halę Pisaną i do Schroniska PTTK na Hali Łabowskiej. Z kolei szlak niebieski prowadzi przez Wdżary Wyżne i Schronisko PTTK na Przechybie aż do Szczawnicy.

Warto także wybrać się do jednego z najpopularniejszych kurortów górskich w Polsce, jakim jest Krynica-Zdrój. Turystów bardzo zachwyca przepiękny deptak, który jest idealnym miejscem na długie spacery. Godnymi zobaczenia są także Stare Łazienki Mineralne, budynek Starej Pijalni oraz Dom Zdrojowy. Niezwykle urokliwe są także zabytkowe pensjonaty i wille, które przypominają te, które można spotkać w Alpach.

Z Rytra jest również bardzo blisko do niezwykle urokliwego Pienińskiego Parku Narodowego z popularnym górskim szczytem o nazwie Trzy Korony. Oprócz tego warto wybrać się na różne inne przepiękne szlaki, a tych w pienińskim parku nie brakuje. Ciekawą opcją jest również spływ przełomem Dunajca, który odbywa się na flisackich łodziach. Flisacy opowiadają turystom wiele legend oraz ciekawostek o regionie.

Wiele osób udaje się także do Popradzkiego Parku Krajobrazowego, którego powierzchnia wynosi ponad 50000 ha. Słynie on z wód mineralnych, skał oraz jaskiń. Obejmuje między innymi przepiękną dolinę Popradu i pasma Radziejowej oraz Jaworzyny Krynickiej. Można spotkać tu wiele gatunków zwierząt, m.in żbiki, rysie, wilki, jelenie, a nawet niedźwiedzie. Żyje tu również wąż Eskulapa, orzeł przedni, puszczyk uralski itd. Do najbardziej unikalnych roślin zalicza się kuklik górski, pięciornik złoty oraz głóg wielkoowocowy, którego jest to jedyne naturalne stanowisko w całym kraju.

W Rytrze atrakcji dla turystów nie brakuje i naprawdę nikt nie będzie się tu nudził. Oprócz tej miejscowości warto właśnie poznać także okolicę. Poza tym funkcjonuje tu bardzo urozmaicona baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,rytro,0.html), a Rytro oferuje noclegi w pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, kwaterach prywatnych itp. Można zatem przyjechać tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>