Białogóra nad morzem: wakacje marzeń

Większość osób z utęsknieniem odlicza dni dzielące ich od wyjazdu na wakacje, gdzie można dosłownie wyłączyć się od świata i zapomnieć o wszystkich swoich obowiązkach. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się urlopy nad morzem w małych miejscowościach, gdzie nie ma sklepów, dyskotek ani tłumów turystów. Możemy więc wypocząć w ciszy i w spokoju, nie walcząc na zaludnionej plaży o miejsce dla siebie i nie musząc się przeciskać między ustawionymi wszędzie parawanami. Wakacje marzeń nabierają więc ostatnio nieco innego znaczenia, a docelowym miejscem wyjazdów turystów stają się małe i nieznane dotąd miejscowości jak na przykład Białogóra. Nad morzem czy przy morzu?

Turystów nie odstrasza nawet fakt, że najbliższych morzu noclegi w Białogórze są i tak oddanego od niego o co najmniej półtora kilometra. A znajduje się tutaj też wiele pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych [wybór noclegów w serwisie Meteor], skąd na plażę trzeba przejść nawet grubo ponad dwa kilometry. Gościom ośrodków wczasowych to jednak w żaden sposób nie przeszkadza, ponieważ droga wiedzie przez las i posiada dwa różne warianty: pieszy, czyli piaszczysto-ziemną ścieżkę lub drogę asfaltową. Na plażę dojechać więc można także autem (chociaż należy uważać, bo nie ma tam żadnego parkingu, albo rowerami, gdzie można je zostawić w bezpiecznym miejscu (należy tylko pamiętać o blokadzie). Większość turystów wybiera jednak zdecydowanie opcję pierwszą, traktując spacer po lesie jako doskonałą rozgrzewkę przed całodziennym relaksem na rozgrzanej plaży. Dla kogo takie wakacje?

Chociaż odległość pensjonatów i kwater prywatnych od plaży może odstraszać do przyjazdu do Białogóry rodziny z małymi dziećmi to w praktyce samo dojście na plażę nie stanowi większego problemu. Sama baza noclegowa również jest doskonale przygotowana do przyjęcia najmłodszych turystów: na terenie ośrodka znajdują się na przykład place zabaw, boiska sportowe, parki, a w samych pensjonatach bardzo często znaleźć można też świetlice z zabawkami, piłkarzykami czy innymi grami dla dzieci. Z drugiej strony Białogóra jest również doskonałym miejscem na wypoczynek dla osób starszych, szukających spokoju i odpoczynku. Nie ma tu dyskotek i hałaśliwych imprez a bliska obecność lasu i braku krajobrazowego pozwala na lepszą kontemplację przyrody, dłuższe i krótsze spacery oraz po prostu zaznanie cichego i spokojnego wypoczynku i oddechu od cywilizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>