Darłowska plaża i rejsy

Plaża – o tym myślimy, kiedy wybieramy się na wakacje do jednego z nadmorskich miasteczek. Nie ma się co dziwić – kąpiele, opalanie się, rejsy statkami lub zabawa na skuterach wodnych lub sprzęcie do każdego rodzaju surfowania to nie lada gratka dla spragnionych wypoczynku turystów. Kiedy już wyszalejemy się na całego to z pewnością ucieszy nas to, że genialnym rozwiązaniem są usytuowane blisko Darłowskiej plaży noclegi (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,darlowo,0.html). Kto nie chciałby być budzonym przez szum morza? Jest to jedno z najpiękniejszych uczuć, jakich można tu doznać. Niezwykle relaksujące i napawające duchem optymizmu, a także pozwalające odpocząć od codzienności wakacje zapewnia nam właśnie Darłowo.


Jednak pora wrócić ze sfer romantyzmu i skupić się na konkretach. Jak wygląda Darłowska plaża? Możemy mówić nawet o dwóch: plaże w Darłowie i Darłówku, które oddzielone są od siebie rzeką Wieprzą (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wieprz). Ta, wchodząc do Bałtyku rozdziela plażę, której długość to ponad dwadzieścia kilometrów. Jeżeli chodzi o Darłówek to plaża jest bardziej kamienista, dlatego też rzadziej jest odwiedzana przez wczasowiczów. Jednak to nie zmienia faktu, że jest popularna i ma swoich wielbicieli. Możemy tutaj aktywnie spędzać czas uprawiając praktycznie każdą ulubioną dyscyplinę sportu.

Są tutaj dmuchane place do skakania, zjeżdżalnie dla dzieci oraz boiska do siatkówki plażowej. Zachodnia część plaży Darłowa to miły, miękki i przede wszystkim czysty piasek. Darłowo i władze miasteczka dbają o czystość plaż. Woda również jest stosunkowo czysta jak na Bałtyckie warunki. Być może jest to zasługa tego, że nie ma tu aż tak intensywnie rozwiniętego przemysłu. Zachodnia plaża jest sporo większa, a co za tym idzie skupia większą ilość wczasowiczów. Jest strzeżona i wyznaczone są obszary bezpieczeństwa do kąpieli. Można tutaj tez odbyć rejsy lokalnymi jednostkami oraz łodziami. Jest tu również zorganizowane całe zaplecze sportowe.

Mamy tutaj liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego takiego jak rowerki wodne czy dla bardziej wyrafinowanych i szukających większych emocji – szybkie skutery wodne. Jest również możliwość przepłynięcia się bananem wodnym, który daje ogromną frajdę i zapewnia naprawdę dużą prędkość. Wszystko jednak jest zabezpieczone i nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla turysty, jeżeli stosuje się on do zasad bezpieczeństwa. Plaża to największa atrakcja miast Bałtyckich. Darłowo udowadnia, że świetnie bawić mogą się osoby w każdym wieku.

Jedna myśl na temat “Darłowska plaża i rejsy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>