Do Wysowej-Zdroju w poszukiwaniu ciszy i spokoju

Szukając wytchnienia od zgiełku miasta, warto wybrać na miejsce do wypoczynku Wysową-Zdrój. Ta mała, cicha i malowniczo położona miejscowość uzdrowiskowa leży w dolinie Ropy w Beskidzie Niskim [informacje: Beskid Niski]. Z trzech stron otoczona jest wspaniałymi szczytami górskimi, z których rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. Jak na stare uzdrowisko przystało w Wysowej znajduje się Park Zdrojowy ze źródłami leczniczych wód mineralnych. Ten niewielki park z wszystkich stron otaczają rzeczki i strumyki. Bije tutaj dwanaście źródeł wody mineralnej o różnych składach i różnych właściwościach. To właśnie te wody są największym bogactwem miejscowości. Dzięki ich zastosowaniu z dużym powodzeniem leczy się tu choroby układu krążenia, układu oddechowego, a także wyczerpanie nerwowe. W uzdrowisku kuracjusze mogą skorzystać z zabiegów przyrodoleczniczych.
Jeśli będziecie w tej miejscowości, koniecznie musicie zajrzeć do Rytra [informacje: atrakcje Rytro].

Wysowa-Zdrój nie należy do dużych i słynnych kurortów. Turyści i wczasowicze doceniają spokój, ciszę i ten specyficzny mikroklimat, jaki tu panuje. Można wybrać się na krótki spacer albo na dłuższą wędrówkę ciekawymi szlakami turystycznymi. Można pozwiedzać zabytki albo po prostu poleniuchować w otoczeniu wspaniałej przyrody.

Wysowa-Zdrój zapewnia swoim gościom noclegi, które na pewno nikogo nie rozczarują. Komfortowe pokoje i przemiła obsługa to standard miejscowości. Baza noclegowa [informacje: noclegi Wysowa-Zdrój] jest dość dobrze rozbudowana i wciąż poszerza się o kolejne miejsca. W zależności od tego, jaką porę roku wybierzemy na odpoczynek, możemy liczyć na wiele atrakcji. Latem najpopularniejszy jest chyba park linowy, gdzie na wysoko rozwieszonych platformach możemy spróbować swoich sił. Wszystko oczywiście odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i z odpowiednim zabezpieczeniem. Dla dzieci przygotowany został łatwiejszy tor przeszkód. Amatorzy wspinaczek na pewno będą zadowoleni, chociaż obiekt nie jest imponująco duży.

W Parku Zdrojowym mieści się Park Wodny – wymarzone miejsce dla naszych pociech. W ciepłej, podgrzewanej i co ważne niezbyt głębokiej wodzie dzieci mogą się pluskać, a my oddać się masażom wodnym albo wstąpić do sauny. Po całym dniu atrakcji warto wybrać się do karczmy „Gościnna Chata”. Wspaniałe, oryginalne potrawy albo dania kuchni regionalnej zadowolą każdego. Wysowa-Zdrój to dobre miejsce na turnus rehabilitacyjny, wakacje, krótki urlop albo weekendowy wypad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>