Gąski – blisko stąd do Mielna

Gąski to miasteczko nadmorskie, którego głównym atutem jest lokalizacja. Jest stąd zaledwie 10 kilometrów od Mielna, ale również nieco dalej, choć nadal jest to bardzo krótka podróż samochodem, znajdują się Koszalin i Kołobrzeg. Na sto procent nie będziemy narzekali tutaj na nudę. Oczywiście te dwie większe miejscowości to raczej ratunek przy złej pogodzie, kiedy nie będzie mowy o spędzeniu czasu nad morzem czy ogólnie będzie trudno wyjść na zewnątrz, ale już Mielno to znakomita baza wypadowa praktycznie codziennie. Znajduje się tam sporo atrakcji turystycznych, restauracji, których oczywiście w Gąskach również nie brakuje, ale przede wszystkim wiele dyskotek i imprez, z czego właśnie Mielno jest znane.

Jeśli zaś chodzi o bazę noclegową to Gąski mają w swojej propozycji noclegowej ciekawą listę obiektów. Jest tu tanio, miejsc jest bardzo dużo, a co najważniejsze jest spokojnie w porównaniu do Mielna. Imprezy tam trwają całe noce, więc noc na pewno nie będzie należeć do tych cichych.

Wiele osób, dopóki nie wybierze się do Gąsek, nie wie, że Morze Bałtyckie to nie jedyny zbiornik wodny do którego mają dostęp. W okolicy miasteczka znajduje się również przybrzeżne jezioro Jamno, które stanowi świetną atrakcję i dopełnienie nadmorskich wakacji. Jest to zbiornik bezpieczny, co jest bardzo ważne, szczególnie jeśli jedziemy na wakacje z dziećmi. Jego średnia głębokość to zaledwie 1,5 metra, a maksymalna nie przekracza w żadnym miejscu 4 metrów. Akwen jest połączony bezpośrednio z Morzem Bałtyckim, dzięki czemu jest słonawe. Wpływają do niego również dwie rzeki – Uniesta i Dzierżęcinka. Przy zalewie jest znakomicie rozbudowana infrastruktura turystyczna – zarówno wypożyczalnie sprzętów wodnych jak i restauracje, których oczywiście największą specjalnością są morskie dania takie jak leszcze, sandacze, okonie, szczupaki czy węgorze europejskie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>