Liczne atrakcje Ustki i Słowińskiego Parku Narodowego

Ustka stanowi doskonałą propozycję dla każdego kto oczekuje od kurortu połączenia dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku. Oprócz długiej listy wydarzeń rozrywkowych, miasto może poszczycić się wartymi odwiedzenia zabytkami i bliskim sąsiedztwem Słowińskiego Parku Narodowego. Miejscowość wspiera rozwój ruchu turystycznego poprzez dbałość o wygląd miasta i ciągłą rozbudowę jego infrastruktury. Efektem starań jest satysfakcja przyjeżdżających gości i ich pozytywne wrażenia podczas pobytu. Turyści doceniają przede wszystkim: czyste plaże, sprzyjającą relaksowi atmosferę i wysoki poziom usług świadczonych przez bazę noclegową [www.meteor-turystyka.pl/noclegi,ustka]

Dzięki swojej lokalizacji Ustka stanowi doskonały punkt wypadowy do wypraw na teren Słowińskiego Parku Narodowego [www.wikipedia.org/Słowiński_Park_Narodowy]. Przyjezdni często rezerwują noclegi w tym mieście, dzięki czemu mogą go wielokrotnie odwiedzać, nie tracąc czasu na dojazdy. Główną atrakcją tego chronionego obszaru są słynne ruchome wydmy, wśród których można poczuć się jak na upalnej, bezkresnej pustyni. Warto również obejrzeć ciekawą ekspozycję mieszczącą się w granicach parku – jej tematem są fauna i flora tutejszego regionu. Ciekawym elementem edukacyjnym są tablice informacyjne umieszczone w zakątkach dostępnych dla zwiedzających. Wizyta w Słowińskim PN może być okazją do poznania piękna nadbałtyckiej przyrody, której nie zniszczyła i nie naruszyła działalność współczesnego człowieka.

Instytucją wartą odwiedzenia w Ustce jest Muzeum Mineralogiczne. Znajduje się ono około 20 m od reprezentacyjnego deptaka. W budynku zgromadzono kolekcję drogocennych kamieni z całego świata. Za niewielką opłatą można obejrzeć zbiór różnorodnych minerałów, często zaskakujących niezwykłymi barwami oraz mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Wystawa zawiera także eksponaty o niezwykłych wzorach przypominających dzieła zdolnego artysty. Pamiątką odwiedzin w tym przepięknym miejscu może być kwarcyt lub kryształ zakupiony w muzealnym sklepiku.
Kulturę regionu można poznać w Muzeum Ziemi Usteckiej, na terenie którego prezentowane są przedmioty związane z rybołówstwem i historią miasta.
Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa oraz Centrum Aktywności Twórczej – to kolejne kulturalne instytucje, które pozwolą miło i ciekawie spędzić czas. 
Z całą pewnością Ustka jest miejscem godnym odwiedzenia. Miasto zachęca do odwiedzin bogactwem kultury, dużą ilością imprez i bliskością Parku Narodowego. Ta nadmorska miejscowość spełni wymagania wszystkich tych, dla których wakacje są czasem wypoczynku i oderwania się od obowiązków życia codziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>