Mielno dla lubiących zwiedzać

Pobyt nad morzem nie musi kojarzyć się nam jedynie z opalaniem i kąpielami wodnymi. Osoby, które uwielbiają zwiedzać i poznawać nowe miejsca powinny również znaleźć coś dla siebie nad morzem w Polsce. Warto znaleźć więc na mapie miejsce dające taka możliwość. Bez wątpienia jednym z nich jest Mielno. Oprócz świetnej lokalizacji, Mielno kusi szeroko rozwiniętą bazą noclegową, cieszy się ona dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w letnim sezonie, należny więc wcześniej planować tutaj wypoczynek, więc zadbaj o nocleg

To zasadniczo duża wieś położona w północno – zachodniej Polsce. Jedna z wielu kompleksów wypoczynkowo – relaksacyjnych polskiego wybrzeża. W samej miejscowości znajdziemy wiele atrakcyjnych miejsc. Ciekawym akcentem jest pomnik jelenia. Stojący przed Urzędem Gminy zwierzak często jest uwieczniany na fotografiach i cieszy turystów. W centrum Mielna znajduje się deptak i fontanna, przy której można odpocząć. Niedaleko położone jest odtworzone grodzisko słowiańskie. Dzięki niemu możemy przenieść się w dawne czasy. Wśród dębów i buków często dobywają się prelekcje i inscenizacje historyczne. Cennym zabytkiem jest kościół parafialny pochodzący z XV wieku. Oprócz tego w coraz bardziej rozbudowującym się Mielnie zachowały się budynki pochodzące z XX wieku. 

Chcąc poznać więcej miejsc należy wybrać się na wyprawę do pobliskich miejscowości. W Sarbinowie odnajdziemy kolejny kościół pochodzący z 1856 roku, gdzie witraże z pewnością zachwycą każdego miłośnika sztuki. Także w tej nadmorskiej miejscowości znajduje się ryglowa chata, czyli rybacki dom z 1870 roku. W miejscowości Gąski znajduje się udostępniona do zwiedzania latarnia morska. Wybudowana w 1878 roku, a jej wysokość to ponad 50 metrów. Jest to druga pod względem wysokości latarnia morska znajdująca się na polskim wybrzeżu.

Dwanaście kilometrów od Mielna znajduje się Koszalin. Kojarzy się on przede wszystkim z Letnim Festiwalem Kabaretowym lubianym przez każdego. Oprócz tego w Koszalinie znajduje się Święta Góra Chełmska. W epoce brązu i żelaza góra była miejscem kultu dla kultury zamieszkujących tutaj ludów. Oprócz tego możemy podziwiać Ruiny Zamku Książąt Pomorskich, do dziś zachowało się jedno skrzydło z okresu 1568-1582 roku. 

2 myśli na temat “Mielno dla lubiących zwiedzać”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>