Muzyczne wydarzenia w Gdańsku

Wybierając się na wakacje do Gdańska sprawdźmy zaplanowane tam wydarzenia kulturalne. W miesiącach letnich organizowanych jest tam mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Wybierając nocleg w Gdańsku wybierzmy więc taki, który będzie położony z dala od miejsc, w których odbywać się mają imprezy, czy koncerty. Alternatywy noclegowe w Gdańsku (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,gdansk,0.html) są tak różnorodne, że z całą pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie,w miłej okolicy, z której będziemy mogli bez przeszkód dostać się pieszo lub komunikacją miejską na wybrane przez nas koncerty lub wydarzenia rozrywkowe.

W czerwcu odbywa się turniej piłkarski dla młodzieży – Coca-Cola Cup. Jest to jeden z najstarszych turniejów, wspierany m.in. przez Roberta Lewandowskiego. Jest on organizowany od 18 lat, we wszystkich jego edycjach wzięło udział już około 680 000 uczniów. Wielki finał krajowy odbędzie się w Gdańsku, na Targu Węglowym. Jeśli podróżujemy z dziećmi warto wybrać się na spektakl Przygody Koziołka Matołka. Odbędzie się on w Teatrze Wybrzeże. Tytułowy bohater przemierza cały świat w poszukiwaniu Pacanowa. Po drodze ma wiele zabawnych przygód, które przedstawią Piotr Chys, Małgorzata Oracz, Anna Kociarz, Piotr Witkowski oraz gościnnie Katarzyna Wołodźko. Reżyserią, inscenizacją i dramaturgią przedstawienia zajmuje się Michał Derlatka. Bilet ulgowy kosztuje 20 złotych, natomiast bilet normalny 30 złotych.

Warto również wybrać się na Plac Zebrań Ludowych, odbędzie się tam Noc Świętojańska. Jest to oficjalne rozpoczęcie koncertów plenerowych organizowanych przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury. W tym dniu 40 rocznicę scenicznej działalności obchodzić będzie zespół Kombi. Oprócz jubileuszowego koncerty usłyszymy także: Milczenie Owiec, Rezerwat oraz Marka Piekarczyka. Ten ostatni wykonawca jest wokalistą występującym na scenie od 1969 roku. Jest on jednym z trenerów muzycznego show "The Voice of Poland". Bilety wstępu kosztują 5 złotych. Kolejnym wspaniałym muzycznym przedstawieniem  będzie występ Lionela Richie na Ergo Arenie będzie można podziwiać twórczość tego niezwykle utalentowanego muzyka, Jego muzyczny dorobek to: statuetka Oscara, statuetki Golden Globe, 5 nagród Grammy oraz 10 American Music Awards. Jest to amerykański wokalista urodzony w 1949 roku, ma na swoim koncie dziesięć albumów studyjnych. Najbardziej znany jest z przebojów takich jak: 'Say You Say Me', 'Hello', a także 'All Night Long'. Warto się udać na koncert, ponieważ artysta w Polsce był tylko dwa razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>