Nowości na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Wiele osób może pomyśleć, że w tym rejonie Polski już byli i nie warto tam jechać po raz kolejny, jednak to nie jest prawda. Jura rozwija się cały czas, tworzą się nowe atrakcje turystyczne i obszar ten ciągle zaskakuje nas coraz to ciekawszymi propozycjami, które przyciągają całe rodziny.

Jednymi z najlepszych niedawno powstałych atrakcji są Gród na Górze Birów w Ogrodzieńcu, który jest zrekonstruowanym grodem i przedstawia wszystko dokładnie tak, jak było w realiach średniowiecznych, Park Ogrodzieniec, który znajduje się bardzo blisko grodu i jest to ogromny park rozrywki. Znajdują się tam dokładnie parki: miniatur zamków, doświadczeń fizycznych, rozrywki, tor saneczkowy oraz dom legend i strachów. Szczególnie wart uwagi jest park linowy "AdrenalinaPark", który znajduje się koło zamku przy lesie i naprawdę można doznać tam sporej dawki adrenaliny. Ciekawą atrakcją jest również park kolejowy, który jest jedyną taką atrakcją w Polsce, możliwa jest tam przejażdżka wieloma kolejkami, ale też wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Na sezon zimowy również w Ogrodzieńcu przygotowanych jest wiele narciarskich tras biegowych, które są tu dostępne dopiero od 2013 roku, jednak corocznie przyciągają mnóstwo miłośników narciarstwa. Trasy liczą łącznie 12 kilometrów i można z nich korzystać za darmo. Często odbywają się tu ciekawe zawody. Wejście na trasę znajdziemy od ulicy Zamkowej w Podzamczu.

Będąc w Piasku, grzechem byłoby nieodwiedzenie Parku Miniatur Zamków Jurajskich. Park ten jest częścią większego Grodu Jurajskiego. Znajdziemy tu sporo pomniejszonych replik polskich i zagranicznych zamków, ale dostępne są tez inne atrakcje, plac zabaw, punkty gastronomiczne, a w zimie nawet organizowane są kuligi dla najmłodszych.

Na Jurze leżą dwa większe miasta, od których pochodzi nazwa tego regionu, Częstochowa i Kraków, które niewątpliwie są ogromnymi atrakcjami, jest tam wiele do zobaczenia i zwiedzenia, a przede wszystkim odbywa się tam wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, praktycznie w każdej części roku każdy znajdzie coś dla siebie. Baza noclegowa [do obejrzenia na portalu Meteora] dzięki tym dwóm miastom jest znakomita, jednak znajdziemy też w mniejszych miejscowościach wiele ciekawych ośrodków, które zagwarantują nam dobre warunki noclegowe wraz z wyżywieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>