Pieniny – gdzie natura łączy się z historią

Każdy, kto marzy o spędzeniu urlopu w pięknych okolicznościach przyrody, powinien poznać atuty, którymi szczycą się polskie góry. Jeśli tłok panujący w tatrzańskich miejscowościach skutecznie zniechęca do odwiedzin w Zakopanem, a komercjalizacja niegdyś przepełnionych góralską atmosferą Krupówek odbiera przyjemność z wakacyjnego pobytu, to czas odkryć inne, mniej oblegane cele wycieczkowe.

Doskonałą alternatywą dla Tatr mogą być urokliwe, kuszące atrakcjami Pieniny. Taki wybór pozwoli na połączenie satysfakcji ze zdobywania kolejnych szczytów z cudownymi widokami na zielone połacie lasów oraz potężne, nagie skały o oryginalnych kształtach. Warto przy tym pamiętać, ze Pieniny to nie tylko kontakt z nienaruszoną przez wpływ cywilizacji naturą, lecz również cenne dziedzictwo kulturowe i architektoniczne.

Planując program wycieczki, można postawić na odrobinę historii i zdecydować się na wyprawę do Niedzicy oraz Czorsztyna. Obie miejscowości łączy fakt, że znajdują się w nich malownicze ruiny twierdz, które niegdyś dumnie górowały nad panoramą okolicy. Współcześnie zamki stanowią dużą atrakcję turystyczną. Są udostępnione do zwiedzania, z czego warto skorzystać, aby przyjrzeć się dokładnie architekturze budowli. Na niezwykłą nastrojowość miejsca wpływa położenie bezpośrednio nad Jeziorem Czorsztyńskim [tutaj➔https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Czorsztyńskie]. Romantyczna atmosfera sprawia, że ruiny cieszą się szczególną popularnością wśród zakochanych. Dzięki pięknym górskim widokom rozpościerającym się z zamkowych szczytów, plener jest dobry do zrobienia sesji zdjęciowej. Pozostałości potężnych twierdz dodadzą fotografiom oryginalności i pożądanego klimatu.

Decydując się na odwiedzenie obu zamków, można skorzystać z dodatkowej atrakcji – widokowego rejsu statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. "Biała Dama" kursuje regularnie pomiędzy Niedzicą a pobliskim Czorsztynem, dlatego w sezonie letnim jest najciekawszym sposobem na urozmaicenie wycieczki. Dodatkową zachętę do wybrania takiej formy komunikacji stanowią bardzo korzystne ceny przeprawy. Aby zdążyć skorzystać ze wszystkich atrakcji, które oferuje region, należy pospieszyć się z rezerwacją noclegu [tutaj➔meteor-turystyka.pl/noclegi,pieniny,58.html]. Turyści mogą śmiało wybierać spośród różnego rodzaju obiektów letniskowych o odmiennych cenach i standardzie, które będą dopełnieniem udanego wypoczynku w górach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>