Radom – przyjedź, zobacz, poczuj klimat…

Radom to historyczne, zabytkowe miasto usytuowane w województwie mazowieckim, nieopodal Warszawy. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci połączeń drogowych oraz obecności portu lotniczego miasto stało się atrakcyjnym punktem na turystycznej mapie Polski. Nic dziwnego, bowiem Radom jest miastem pełnym zabytków, urokliwych uliczek oraz wielu atrakcji.

Zwiedzanie miasta można zaplanować razem z jego oficjalnym portalem, na którym zamieszczone zostały multimedialne prezentacje oraz przewodnik w formie audiobooka. Oczywiście istnieje również możliwość odwiedzenia na miejscu informacji turystycznej i wycieczki z wynajętym przewodnikiem. Wybierając rower za główny środek transportu warto poruszać się po wyznaczonych i opisanych w przewodnikach trasach rowerowych. Posiadają one zróżnicowane długości przejazdu i można je dowolnie modyfikować, tak by trasa odpowiadała wymaganiom turysty. Do dyspozycji jest aż 21 szlaków, w tym ogólnopolski, ponad-regionalne oraz regionalne. Jeśli lubi się aktywny wypoczynek to warto wybrać się w takie miejsca jak: pływalnie, korty tenisowe, boiska piłkarskie oraz place zabaw dla najmłodszych. Po więcej wrażeń można wybrać się do parku trampolin, gdzie bawić będą mogli się i starsi i młodsi. Do dyspozycji odwiedzających jest również park linowy, w którym do wyboru są trzy trasy przejścia uzależnione od wieku i umiejętności śmiałka.

Jednak Radom to przede wszystkim zabytki, których nie sposób pominąć. Miasto podzielone jest na Stary i Nowy Radom, a wszystko to za sprawą króla Kazimierza Wielkiego. Postanowił on bowiem wybudować w mieście potężne fortyfikacje obronne, ale nie było dla nich miejsca w Starym Radomiu. Tak powstało Miasto Kazimierzowskie, w którym do dziś zobaczyć można ruiny budowli obronnych, ale także zamek i kościół, które były w nie wplecione. Niestety sporo budowli ucierpiało wskutek działań wojennych, ale mimo to jest wiele perełek do zobaczenia.

Wszystkiego z pewnością nie da się obejrzeć w jeden dzień. Właśnie dlatego konieczne jest zapoznanie się z baza noclegową. Dostępne obiekty są opisane w przewodnikach turystycznych, na stronie miasta oraz na różnych stronach internetowych poświęconych tematyce turystycznej. Najłatwiej jest na nie trafić wpisując w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Radom meteor". Wtedy to pokażą się oferty hoteli, hosteli, zajazdów, schronisk młodzieżowych czy prywatnych kwater. Można również skorzystać z pola namiotowego lub domku kempingowego. Wszystko zależy od celu, długości pobytu oraz zasobów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>