Uzdrowiskowe wakacje w Poddąbiu

Nadmorskie kurorty kojarzą się większości z nas przede wszystkim z relaksem oraz aktywnym spędzaniem czasu, czy to na plaży, czy w najbliżej okolicy. Jednak wyjazd nad Bałtyk (tutaj informacje➬) , może się także wiązać z dużymi plusami zdrowotnymi. Każdy z nas dobrze wie, że nadmorskie powietrze przepełnione jest jodem. Szczególnie pozytywnie wpływa na niemowlęcia i wszystkie dzieci, które są bardzo wrażliwe na alergie lub choroby dróg oddechowych. Aby podreperować swoje zdrowie nie musimy decydować się na typowe uzdrowiska.

Dobrą propozycją na taki wyjazd może być Poddąbie. To niewielka wioska, a właściwie osada, gdyż jej liczba ludności nie przekracza pięćdziesięciu osób. Jednak w szczytowych okresach sezonu miejscowość tętni życiem, dzięki tysiącom turystów, spragnionych kąpieli słonecznych i wodnych. Jednym z największych ośrodków w bazie noclegowej jest Ośrodek Rehabilitacyjno-Wczasowy Słowiniec, który jest nie tylko dedykowany dla chorych, ale także dla tych wszystkich, którzy pragną zdrowotnego relaksu. Dzięki niezwykłemu mikroklimatowi, który tworzą morze i pobliskie lasy sosnowo – bukowe, które otaczają całą osadę powietrze przepełnione jest jodem i innymi mikroelementami, cennymi dla zdrowia naszego organizmu. Ośrodek położony jest zaledwie 250 m od morza, a więc można podziwiać zachód słońca z górnych pokoi. Ponadto położony jest na dużej, półtorahektarowej działce, atrakcyjnie zagospodarowanej zielenią i placem zabaw. Na gości czeka spory basen rehabilitacyjny, siłownia, mini-orlik, a także liczne obiekty do masażu, zabawy i wspólnego świętowania.

Obiekt składa się z budynku hotelowego Maraton, domków murowanych oraz drewnianych. Goście mogą liczyć na profesjonalne i zróżnicowane masaże oraz zabiegi. Baza noclegowa (Poddąbie noclegi ➬) obfituje także w inne noclegi, takie jak domki letniskowe, pensjonaty oraz luksusowe hotele, czy apartamenty. Poddąbie położone jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, a więc nie można się tutaj nudzić. Turyści bardzo chętnie odwiedzają sąsiedni Skansen Wsi Słowiańskiej w Klukach. Można tam podziwiać rekonstrukcję osady kaszubskiej z XVIII i XIX wieku. Najbliższa okolica sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu. Każdy miłośników rowerowych wycieczek powinien wybrać się w podróż malowniczą ścieżką, która prowadzi tuż nad brzegiem morskim z Poddąbia do Dębiny lub Rowów. Z pewnością warto odwiedzić także Słowiański Park Narodowy, ze słynnymi i unikalnymi na skalę europejską ruchomymi wydmami, będącymi największym pustynnym obszarem w tej części Europy. Warto także zdecydować się na rejs statkiem wycieczkowym, chociażby do duńskiej wyspy Bornholm. Cała podróż trwa około siedem godzin i kosztuje 200 zł. Poddąbie to doskonałe miejsce, w którym można połączyć relaks z aktywnością fizyczną. Nie tylko podładujemy nasze akumulatory, przeżyjemy niezapomniane chwile, ale także podreperujemy nasze, kochane zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>