Wakacyjny urlop w Chłapowie

Chłapowo to turystyczna miejscowość leżąca w województwie pomorskim. Niegdyś była częścią Władysławowa, dziś jest to samodzielna miejscowość, do której w każdym wakacyjnym sezonie przyjeżdża wielu turystów z całej Polski. Chłapowo przyciąga wczasowiczów piękną plażą i dziką przyrodą, a jednocześnie bliskim sąsiedztwem kurortów, które turyści chętnie wybierają na cel jednodniowej wycieczki.

Aby pobyt nad Bałtykiem był udany dobrze jak najwcześniej pomyśleć o zarezerwowaniu kwatery, która stanie się bazą noclegową. Dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z którejś z internetowych wyszukiwarek noclegów, gdzie przedstawione są oferty wszystkich kwater (Chłapowo noclegi). Noclegi można znaleźć między innymi w ośrodkach wczasowych, domkach letniskowych oraz pokojach wynajmowanych przez mieszkańców miasteczka.

Atrakcyjne miejsca w Chłapowie

Plaża to miejsce, w którym codziennie pojawia się wielu turystów, którzy chętnie spędzają czas na białym piasku. Na miejscu mogą nie tylko opalać się czy grać w siatkówkę plażową, ale także kąpać się na strzeżonym kąpielisku. Osoby chcące sobie urozmaicić pobyt nad morzem, decydują się na przejażdżkę wodnym skuterem lub popularnym wśród plażowiczów w każdym wieku bananem. Na chłapowską plażę można się dostać kilkoma różnymi wejściami. W czasie letniego urlopu każdy chętnie zjada świeże ryby. Turyści chcący kupić ten przysmak, powinni koniecznie wybrać się do rybackiej przystani, która mimo że wygląda na opuszczoną, jest w dalszym ciągu używana. Co rano można w niej spotkać rybaków, którzy sprzedadzą świeże ryby w bardzo dobrej cenie.

Po kilku godzinach plażowania warto wybrać się na spacer po okolicy. Kierunkiem, który obierze wielu turystów z pewnością będzie Wąwóz Chłapowski (Chłapowo wąwóz). Nie może to nikogo dziwić, gdyż ten 350 metrowy wąwóz wyróżnia się rzadkimi okazami roślin. Na spacer w tym miejscu mogą zdecydować się nie tylko wprawieni piechurzy, ponieważ w wąwozie można odpocząć na jednej z licznych ławeczek i z niej podziwiać piękno tamtejszej przyrody.

Kolejnym punktem dziennego programu może być wyjście do jednego z lokali gastronomicznych. Można zdecydować się na przykład na obiad w jednej ze smażalni ryb, jednak podczas pobytu w Chłapowie warto choć raz wybrać się do restauracji w samolocie. Posiłek w takim miejscu z pewnością będzie ciekawym przeżyciem dla każdego członka rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>