Wielkopolska zaprasza do Poznania

Poznań to miasto usytuowane na Pojezierzu Wielkopolskim nad rzeką Wartą. Leży w zachodniej części Polski i jest piąty pod względem ilości ludności w całym kraju. Jest to także historyczna stolica Wielkopolski, a od 1999 roku siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest bardzo bogate pod względem kulturowym i historycznym. Mimo że nie leży nad morzem ani w górach, posiada liczne atrakcje turystyczne, które przyciągają przyjezdnych.

Poznań (więcej – informacje dodatkowe) najbardziej znany jest z wyjątkowo pięknego ratusza. Przychodząc tu w samo południe, można obejrzeć dwa białe koziołki walczące na rogi, symbolizujące, że wybiła godzina dwunasta. To wyjątkowa atrakcja zwłaszcza dla dzieci, ale sam ratusz to istne dzieło architektoniczne i kulturowe. W jego wnętrzu znajdują się liczne sale ozdobione portretami najsławniejszych oraz królów Polski, które uświetniają niesamowity wystrój pochodzący z czasów złotego wieku. W murach ratusza znajduje się także warte odwiedzenia Muzeum Historii Poznania.

Kolejną atrakcją jest neoromański Zamek Cesarski. To wyjątkowa budowla wzniesiona w 1905 roku, posiadająca Salę Tronową i inne przepiękne komnaty. Przez ponad tysiąc lat istnienia miasta zawitali tu aż trzej cesarze, a zamek jest tego symbolem. Zgromadzono w nim liczne eksponaty i dzieła sztuki, które zachwycą niejednego miłośnika historii i kultury. Warto w to miejsce zabrać dzieci i młodzież. Pobyt tutaj będzie o wiele ciekawszą lekcją historii niż ta z podręcznika w szkole.

Bardzo popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów w Poznaniu jest Palmiarnia. To największy taki obiekt w Polsce, który za cenę kilku złotych pozwala poczuć się jak w ciepłych krajach. Na jej terenie znajdują się różne okazy egzotycznych roślin, a specjalistyczne urządzenia utrzymują klimat lasu tropikalnego. To niesamowicie ciekawe miejsce, idealne na wycieczkę z rodziną lub z przyjaciółmi.

Baza noclegowa Poznania to szeroki wachlarz możliwości rezerwacji noclegów (Poznań – baza meteor). Jej trzonem są hotele i apartamenty będące wyjątkowo komfortowymi miejscami na wypoczynek. Często oferują dodatkowe usługi, dzięki którym pobyt jest niezapomniany. Noclegi w Poznaniu cieszą się pozytywnymi opiniami klientów i turystów. W czasie wakacyjnym oraz w długie weekendy jest to miejsce wyjątkowo oblegane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>