Wisełka – wieś i jezioro

Wisełka to mała, nadmorska miejscowość w gminie Wolin. Jest to bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce, gdyż znajduje się ono nie tylko blisko morza, ale również jezior i lasów. Ta mała wieś ulokowana jest na Pojezierzu Wolińskim, gdzie mieści się spora ilość różnej wielkości jezior. Jedno z nich leży przy samej Wisełce.

Nazywa się dokładnie tak samo jak miejscowość. Nie jest ono głębokie, w najbardziej zapadłym miejscu ma tylko około 8 metrów, ale zajmuje dosyć dużą powierzchnię, około 20 hektarów. Z plaży przy zbiorniku, rozciągającej się na ponad 1,5 kilometra, podziwiać możemy niesamowite krajobrazy, zarówno nadmorskie jak i mazurskie, a nawet górskie – znajduje się tam Pasmo Wolińskie. Jest to idealne miejsce na rodzinne popołudnie jak i wypad ze znajomymi.

Przy akwenie wypożyczyć można sprzęt wodny, a nawet spróbować swoich sił w windsurfingu. Dodatkowym atutem jest to, że przy dobrej pogodzie utrzymuje się przyjemna temperatura – jest ona stanowczo wyższa niż w wodzie morskiej. Turyści oddają się różnym innym możliwościom wykorzystania wolnego czasu – wśród mężczyzn powodzeniem cieszą się ryby, a raczej ich łowienie.

Drugim położonym blisko wsi jeziorem jest Czajcze, będące największym tego typu akwenem na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Jego linia brzegowa przypomina podkowę. W średniowieczu na wyspie było nim obwarowane grodzisko.

Jeśli chodzi o noclegi Wisełki warto zwrócić uwagę na pokoje gościnne "Otylka" lub "Dom Bartek", gdzie rodzinna atmosfera na pewno zachęci nas do powrotu do tej nadmorskiej miejscowości. Jeśli jednak mamy chęć spędzić weekend nad jeziorem w domkach letniskowych, trzeba sprawdzić ofertę "Wilcza chata" – to budynki do wynajęcia usytuowane blisko wody w samym środku lasu, gdzie dopisuje cisza i spokój.

Można tam również zorganizować grilla lub na przykład, jeśli jedziemy z dziećmi, zabawę w chowanego lub podchody. Jeżeli nie lubimy tłoku, gwaru i hałasu, idealną opcją dla nas będzie spędzenie weekendu lub urlopu nad jeziorem Czajcze lub Wisełka, chociaż miejscowość od Bałtyku dzieli przysłowiowy "rzut beretem" – do Międzyzdrojów mamy około 10 kilometrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>