Zieleniec to nie tylko atrakcje dla narciarzy

Zazwyczaj pierwszy raz rezerwujemy noclegi w kontekście wyjazdu na narty bądź snowboard. Potem jednak skuszeni panującymi w tym miejscu warunkami decydujemy się na kolejną wizytę, gdy nie ma już śniegu. Skutkiem tego wskazane jest już teraz poznać owe miejsce bliżej, a następnie odwiedzić je już samodzielnie.

Zieleniec jest dzielnicą Dusznik-Zdroju, które to są znanym uzdrowiskiem w Kotlinie Kłodzkiej. Ten jakże urokliwy ośrodek narciarski jest położony na wysokości 950 m.n.p.m. Wyróżnia go mikroklimat alpejski oraz to, że pokrywa śnieżna zalega tu przeszło 150 dni na przestrzeni całego roku. Na nic jednak zdadzą się nawet najlepsze warunki atmosferyczne, kiedy to baza noclegowa nie spełnia oczekiwań przyjezdnych. Na całe szczęście nie jest to problem dotykający Zieleńca, gdyż jest tutaj naprawdę wiele miejsc gdzie da się solidnie wypocząć.

Oprócz typowych noclegów mamy tutaj również szereg knajp, dyskotek i SPA. Wspomniane miejsca noclegowe służą turystom także jako punkt zaczepienia do wojaży po okolicznych miasteczkach oraz na czeską stronę. Nie gorzej prezentuje się też i infrastruktura dla amatorów białego szaleństwa, bo działa tu 30 wyciągów. W lecie z kolei dominuje tutaj aktywny wypoczynek pod znakiem pieszych wędrówek i kolarstwa. Dodatkowo mamy szansę zobaczyć w tej okolicy przygotowujących się do swoich startów zawodników najróżniejszych dyscyplin sportowych. Dla miłośników przyrody noclegi ównież powinny być niezmierne atrakcyjne. Chodzi tutaj przede wszystkim o Torfowisko pod Zieleńcem, które to charakteryzuje się florą spotykaną w tundrze.

Przybywając w Zieleńcu bardzo łatwo zwiedzić też same Duszniki. Umożliwia to Dusznicki Express, czyli kolejka dla turystów mająca na swojej trasie najatrakcyjniejsze miejsca w okolicy. Cała trasa została tak zaplanowana, aby w pełni oddać to co najpiękniejsze na tych terenach. Wspomniana podróż kolejką z całą pewności skłoni niejednego turystę, aby ponownie zarezerwować noclegi w Zieleńcu (np. za pomocą serwisu Meteor). W końcu jest to doskonałe miejsce dla zwolenników aktywnego wypoczynku oraz tych szukających relaksu i chwili wytchnienia. Tego z pewnością można oczekiwać po Zieleńcu i jego okolicach. Jest to zatem okazja do wypoczynku w gronie przyjaciół bądź też w rodzinnym gronie, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>